Zařiďte si koupelnu ve vlastním stylu

Redakce doporučuje

Zařizujete novou koupelnu nebo plánujete její rekonstrukci? Poradíme, jak zařídit funkční koupelnu, která bude vyhovovat všem členům domácnosti.

Krásná a zároveň praktická

Zařizujete si novou koupelnu nebo chcete té stávající dát zbrusu nový kabátek? Podívejte se na inspiraci pro malé i velké koupelny! Poradíme vám, jak vybrat krásný koupelnový nábytek i jaké obklady se hodí do koupelny. Bude lepší sprchový kout nebo vana?

Možná si ani neuvědomujeme, kolik času denně v koupelně strávíme. A aby tu byl strávený čas příjemný a hlavně bezpečný, je potřeba ji správně vybavit. Podívejte se na naše tipy, jak zařídit koupelnu podle vašich představ a zároveň podle posledních módních trendů.

Výběr dlažby je klíčový

To, jak bude vaše koupelna ve finále vypadat, určuje obklad a dlažba. Moderní styl, skandinávský styl či retro? To už necháme čistě na vašem vkusu. Ale pozor. Tento krok by měl být opravdu dobře promyšlený.

Koukněte se na trendy a novinky. Doporučujeme vyrazit na veletrh Cersaie v Bologni, abyste měli naprostou představu o tom, kam se vývoj a módní trendy ubírají. Načerpáte zde inspiraci, co všechno můžete (nejen) v koupelně mít. Mějte na paměti ale jedno. Barevné obklady koupelnu rozzáří a oživí, ale mohou vás omrzet mnohem dřív, než skončí jejich životnost. Ty jemné a neutrální se budou hodit ke všemu celá léta. Nebo můžete ze své koupelny vykouzlit super moderní místo a to tak, že obkládat můžete i dekorativně. Nikoliv jen ode zdi ke zdi. Je to vlastně stejný vývoj jako u tapet.

Formát dlažby nemusí být striktně ten největší

I když se u nás v posledních proslavil velký (a tím myslíme opravdu velký) formát dlaždic, skutečně módní je stále a pořád stará dobrá mozaika. Kolekce, kterou představují výrobci, nabízejí nepřeberné množství barev, materiálů. Ozvláštněte svou koupelnu o zajímavé prvky z mozaiky. Vytvoříte si tak koupelnu, která bude moderní, originální a útulná.

Stěny nemusí být všechny obložené dlaždicemi

Není nikde psáno, že v koupelně musí mít všechny stěny na sobě obklad. V moderních malých koupelnách se stále častěji používá voděodolná barva, ideální pro vlhké místnosti.

Jestliže máte malou či tmavou koupelnu, vybírejte dlaždice s leskem. Tento povrch dokonale odráží světlo a vytváří dojem většího prostoru. Pro zvýšení optického efektu a zvětšení místnosti použijte chytře umístěná zrcadla – lze jich umístit více, než jen nad umyvadlo. Dlaždice pro malou koupelnu lze také nahradit 3D fototapetou. Plastické tapety, vytvářející dojem trojrozměrnosti, dají místnosti zajímavou “hloubku”.

Koupelnový nábytek

Nábytek do koupelny by měl být praktický. Materiály musí odolávat vlhkosti. Vhodný je pochromovaný kov, plast i speciálně upravené dřevo. Skříňky i poličky by měly mít oblé rohy. Věšáky, držáky i dávkovače na mýdlo i další designové doplňky do koupelny nemusíte na zeď hned přivrtávat. Abyste mohli kdykoliv přemístit doplňky dle vašich potřeb, vyzkoušejte speciální systém upevnění bez vrtání. Inspiraci hledejte například na Sconto nábytek. Pro slevu využijte tento Sconto slevový kód.

V koupelně myslete hlavně na bezpečí

Zvláště, pokud jsou doma malé děti nebo osoby se sníženou tělesnou pohyblivostí. Nutností každé koupelny je použití protiskluzové podložky do sprchového koutu či vany. V případě, že máte nějaké zdravotní omezení, můžete si pořídit praktické a přesto luxusní doplňky do koupelny, které vám usnadní pohyb. Pomocníkem při vstávání mohou být madla nejrůznějších tvarů i velikostí, stupátka, která vám zjednoduší vstup do vany. Na trhu jsou k dostání i stoličky a sedátka pro použití při koupeli či sprchování.

Designové doplňky do koupelny

Koupelna vybavená krásným nábytkem si nyní žádá stylové dekorování. Vybírejte moderní doplňky, které celý prostor podtrhnou a zútulní. Před toaletu, sprchu a umyvadlo umístěte koupelnovou předložku. Její vzhled na sebe upoutá pozornost. Volte proto materiál a barvu, která se hodí k barvě obkladů. Doplňky do koupelny můžete vybírat na webu 4home. A abyste ušetřili, hodit se vám určitě bude 4home sleva.

Vana či sprchový kout?

Tohle dilema řeší všichni, kteří mají malý prostor v koupelně, a není možné zde využít obě možnosti. Pokud máte k dispozici malou místnost, určitě byste měli zvolit sprchový kout. Nezabere velkou plochu a vybírat si můžete od základního provedení až po různé speciality.

Milovníci sauny mohou využít speciální sprchové kouty s parní saunou. Pokud si chcete užívat své malé domácí wellness, pořiďte si vanu s masážní funkcí. I ta se dá rázem proměnit ve sprchový kout, pokud k ní přikoupíte skleněnou zástěnu.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články