Nápad, který učí svět šetřit vodou

Redakce doporučuje

Společnost SIKO po třiceti letech své existence vstupuje s inovativními patentovanými technologickými novinkami na globální světový trh. Autorem těchto patentů je Slovák František Pancurák. Firma investovala 150 milionů korun do společnosti Swiss Aqua Technologies a rozšířila tak své portfolio o patentované vynálezy s ekologickou přidanou hodnotou, které jsou dostupné již v 46 zemích světa. Inovativní výrobky z nového portfolia pomohou ušetřit desítky eur na vodného a stočného. SIKO se chystá revoluční technologie vystavovat i na EXPO 2020 v Dubaji.

Jedna z nejúspěšnějších českých rodinných firem SIKO, která patří mezi lídry i na slovenském trhu, vstupuje na pole inovativních patentů a svými jedinečnými produkty ohlašuje nejnovější vstup na mezinárodní globální trh. Expanzi doprovází nastavení nové udržitelné podnikatelské filozofie, jejímž hlavním cílem je péče o kvalitu a zároveň úsporu vody. Za tímto účelem firma investovala 150 milionů korun do společnosti Swiss Aqua Technologies se sídlem ve švýcarském Chame. „Byli jsme nadšeni, že společnost SIKO věřila našemu nápadu a rozhodli se investovat do jeho realizace. Byla to náročná cesta, ale díky tvrdé práci se nám podařilo přivést tyto patenty k životu, „říká František Pancurák, spoluzakladatel společnosti Swiss Aqua Technologies.

Společnost Siko představuje inovace
Zdroj: SIKO

Společnost Swiss Aqua Technologies tvoří tým inženýrů a vědců pod vedením slovenského vynálezce Františka Pancuráka, zapojený do téměř dvou desetiletí výzkumu a vývoje produktů. Tímto spojením se rozšiřuje status společnosti SIKO o rozměr mezinárodní inovativní firmy, která nabízí patentované technologie, pocházející ze slovenské myšlenky, které zpříjemňují život spotřebitelů, šetří peníze a životní prostředí. „Naším cílem je přinášet vodu v co nejlepší kvalitě, stejně jako výrobky, které pomohou s jejím šetřením. Cesta k tomuto cíli nebyla jednoduchá. Nakonec jsme se rozhodli investovat do vlastních nápadů. Spojili jsme se s vynálezcem se slovenskými kořeny, Františkem Pancurákom z firmy Swiss Aqua Technologies. „Vysvětluje Tomáš Vala, generální ředitel společnosti SIKO. „Po vstupu do této společnosti jsme vyvinuli velké úsilí, aby tento riskantní krok, který vyžadoval vysokou investici, neskončil jen u skvělého nápadu, ale aby se sen podařilo zrealizovat celý – od výroby přes certifikaci až po globální obchodní úspěch. Právě díky tomu jsou tyto výrobky dnes k dispozici již v 46 zemích světa a mnohé další jsou ve stádiu jednání. Například na exotickém Novém Zélandu je OFI technologie již ve fázi certifikace, jak slibné se jeví i Tunisko, „dodává Tomáš Vala.

Nejúspornější toaleta na trhu vám ušetří desítky eur ročně

Na trh byly uvedeny tři skupiny inovativních výrobků s patentovanými technologiemi OptimFlush System (úspora vody), IonPolarization System (fyzikální zlepšení kvality vody) a WaterCare System (využití vlastností vody jako náhrady externích zdrojů energie – elektřina či baterie). Technologie OFI (OptimFlush System) reprezentuje novou generaci úsporné toalety. Konkrétně se jedná o nejúspornější toaletu na světě, která nešetří jen přírodu, ale i naše peníze. Vzhledem k frekvenci využívání toalet se tak každý ušetřený litr pozitivně projeví na výsledném vyúčtování a toalety SIKO se systémem OFI vám mohou ušetřit až desítky eur ročně. Podle statistik spláchne jedna osoba průměrně až sedmkrát denně. Čtyřčlenná domácnost tak během jednoho dne spláchne 28-krát, což by při běžné spotřebě starých splachovacích systémů znamenalo celkovou spotřebu více než 61 300 litrů vody ročně. Například na Slovensku při aktuální ceně za vodné a stočné 2,22 eur / m3 tak může výsledná částka pouze za splachování představovat přes 135 eur.

S OFI technologií se v takovém případě dá ušetřit téměř 75 eur ročně. „S naším OFI systémem jsme sklidily velký úspěch například na veletrhu ve Frankfurtu. Vystavovanou toaletu jsme splachovali a to zcela spolehlivě s dva a půl litry vody a velmi dobře s jeden a půl litrem. Byla to úplná revoluce. A nutno dodat, že nejen OFI, ale i další prezentovány revoluční technologie vzbudily neuvěřitelný zájem nejen zákazníky, ale i velkých výrobců sanity, „říká Ondřej Sochor, generální ředitel Swiss Aqua Technologies.

Dalšími produkty v portfoliu patentovaných inovativních výrobků jsou IPS technologie (IonPolarization System) neboli ekologický způsob úpravy vody pomocí přírodních (fyzikálních) zákonů. V této řadě lze zakoupit průtoková trubka KalyxX, která na základě galvanické úpravy vody bez použití externího zdroje účinně redukuje výskyt vodního kamene ve vodovodním potrubí až o 76 procent.

Inovace v podobě baterie
Zdroj: SIKO

Dalším produktem s touto technologií je prací koule WashBall zabezpečující lepší výsledek praní, úsporu pracího prášku a ochranu před vodním kamenem.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články