Bez mixéru se profi kuchyně dnes už neobejde. Poradíme, jak vybrat vhodný mixér i do vaší provozovny 

Redakce doporučuje


Mixér nenajde své uplatnění zdaleka jen v kuchyni. Vlastníte bar a chcete pozvat zákazníky na výborné smoothie, koktejly, ledové tříště nebo freshe z čerstvého ovoce? Pak by ani ve vaší výbavě neměl chybět barový mixér, který hravě zvládne i nadrcení ledu. Současné přístroje se navíc vyznačují tichým chodem, a tak nebudou rušit vaše hosty a celkovou atmosféru podniku. Pokud potřebujete připravit více koktejlů najednou, vhodnou volbou pro vás bude dvojitý barový mixér z nerezové oceli, ve kterém můžete připravit dva nápoje zároveň, každý ze sady přístrojů lze přitom zapnout a vypnout samostatně.

Rozmělní a rozmixuje

K vybavení domácích i profesionálních kuchyní dnes už běžně patří mixéry tyčové. Zvládnou rozmixovat polévky, omáčky, vyrobit lahodnou domácí majonézu, pesto či pyré ze zeleniny nebo ovoce. Gastro tyčové mixéry bývají oproti běžným mixérům odolnější, robustnější, vybaveny vysokorychlostními otáčkami. Samostatnou kategorii tvoří ruční mixéry určené do profesionálních kuchyní, které zvládnou zpracovat mnohem větší objem surovin.  

Jak vybrat tyčový mixér?

Klíčové jsou parametry, jako je příkon a počty otáček. Mixujete měkčí nebo tvrdší komponenty? Na jaký typ přípravy jídle budete mixér nejčastěji používat? Mixéry se také liší svým příslušenstvím, kvalitou použitého materiálu či designem. Má mixér sekat, šlehat, mixovat, případně požadujete další funkce?  Řiďte se popisem jednotlivých profesionálních gastro modelů.

Vsaďte na univerzál

Pokud často pracujete s těsty, univerzální kuchyňský robot bude dobrá volba. Má planetární nebo spirální systém, přičemž spirální systém se hodí spíše na přípravu těžkých těst například na pizzu nebo pirohy. Přístroje jsou standardně dodávány s hnětacími háky, míchacími metlami a jinými komponenty. Díky doplňkům můžete s roboty strouhat, krájet či lisovat.

Previous articleTrendy u střešních oken: zdravé bydlení, chytrá domácnost i doplňky
Next articleVybavte si chodbu, jídelnu a další místnosti nábytkem, který bude dodán bez čekací lhůty
- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články