Trendy u střešních oken: zdravé bydlení, chytrá domácnost i doplňky

Redakce doporučuje

I střešní okna mají své trendy. Ty největší vám představíme. Proč si je nenechat uniknout? Moderní okna dokáží posunout celý dům do vyšší kategorie, ať už z pohledu estetiky, či komfortu.

Střešní okna vhodná pro zdravé bydlení

Ten pravděpodobně nejvýraznější trend vůbec – zdravotně nezávadná střešní okna. Protože podle průzkumů lidé tráví až 90 % svého času v interiérech, stále častěji se skloňuje slovní spojení „zdravé vnitřní klima“. Výzkumem obsahu škodlivých látek v produktech se zabývá prestižní institut Sentinel Haus. Ten firmy a jejich výrobky podrobuje přísným testům, těm úspěšným nakonec uděluje odborné osvědčení. Jediným držitelem tohoto certifikátu je aktuálně výrobce střešních oken Roto.

Maximální komfort při ovládání

V podkroví si jistě chcete užívat nejen krásný pohled do okolí, ale i se k tomu výhledu snadno dostat. Manipulace se střešními okny se proto stále zjednodušuje. Čištění ulehčuje bezpečnostní mycí poloha, obecné pohodlí zase zvyšuje možnost dálkového ovládání. Elektrická střešní okno i stínící doplňky Roto lze napojit na inteligentní domácnost. Pak vyvětráte, aniž byste se vůbec museli zvednout z postele, nebo nastavíte, aby se rolety samy zatahovaly ve vámi určený čas.

Plast, nebo dřevo?

V minulých letech se velké oblibě těšila zejména plastová střešní okna, a to z důvodu nižších cen i snadnější údržby. Trendy se ale posouvají směrem k ekologii a regionalitě, stavebnictví proto svou pozornost obrací zpět ke dřevu. Tento materiál je ekologický a při správné péči i velice odolný.

Při volbě materiálu se však slepě neřiďte jen trendy. Doporučujeme se spíše orientovat podle prostředí, ve kterém budou střešní okna umístěná. Jde o místnost se zvýšenou vlhkostí? Té lépe odolává plast. Nebo se jedná o prostory s přiznanými trámy? Tam zase lépe zapadne dřevo.

Příslušenství

K moderním střešním oknům neodmyslitelně patří stínící doplňky. Dříve se na ně nekladl až takový důraz, dnes se k jejich instalaci přistupuje ideálně hned při výměně střešních oken. Především okna orientovaná na jih či jihozápad je vhodné zabezpečit před horkem. Neocenitelným pomocníkem jsou venkovní lamelové rolety na střešní okna, které kromě zastínění mají také izolační a bezpečnostní funkci. Vaše domácnost tak bude chráněná před hlukem zvenčí, nežádoucími pohledy i případným vloupáním.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články