4 věci, které byste měli vědět dříve, než začnete zateplovat

Redakce doporučuje

Nemusíte se stát specialistou na zateplení, ale měli byste vědět dost, abyste se dokázali správně ptát. Poradíme vám, jak postupovat.

  1. Dejte svému projektu jméno

První otázkou, kterou se vás zeptá každý stavbař nebo prodejce stavebních materiálů, je, zda se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci. Je to důležitá informace, protože ke starším stavbám je třeba často přistupovat specificky a mají řadu omezení. Další podstatnou věcí je, jakou část domu plánujete zateplovat. Jedná se o fasádu, plochou či šikmou střechu, stropy či suterén nebo řešíte i výměnu oken a dveří? V případě, že se chystáte zateplovat jen jednu z těchto částí, je třeba vědět, v jakém stavu jsou ty ostatní, neboť budou účinnost tepelné izolace ovlivňovat.

  1. Co očekáváte od zateplení

Ať už stavíte nebo rekonstruujete, hlavním důvodem zateplení je pro vás určitě energetická úspora. Měli byste se však zamyslet, jestli ve vaší lokalitě není důležitá i zvuková izolace z exteriéru, případně zda ve vaší rodině není alergik, který ocení ekologické materiály, nebo chcete snížit přehřívání interiérů v horku. Podle toho můžete vybírat správnou tepelnou izolaci.

  1. Poznejte svůj dům

Druhým krokem je zjistit velikost plochy, kterou je třeba zateplit. U obvodových stěn lze plochu změřit vcelku jednoduše, u šikmých střech jsou potřeba i jednoduché geometrické výpočty, pokud si nejste jisti, změřte alespoň délku, šířku a výšku střechy. S výpočtem vám může poradit i zkušený odborník. Rozměry nemusí být zcela přesné, v každém případě však počítejte s rezervou alespoň 20 %.

Pokud si s těmito úkoly nevíte rady, dlouholetý výrobce minerálních izolací na Slovensku vám poskytne bezplatné poradenství v novém konceptu Home by Knauf Insulation, ve kterém vás online osobní poradce provede celým procesem od výběru řešení zateplení, přes poradenství o detailech až po dodání řešení na stavbu .

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články