Trendy v oblasti bydlení hlásí návrat k přírodě! Jak to doma zařídit?

Redakce doporučuje

S novým rokem se vyrojili nové módní trendy na jaro, současně také interiéroví designéři a architekti radí, co bude letos v kurzu i v oblasti bydlení. Koronavirus paradoxně nejen ovlivnil zdraví a ekonomiku, ale také změnil trendy v našich domovech.

Je to logické, protože v rámci lockdownů a homeofficů se většina z nás častěji držela doma. Narychlo jsme budovali domácí pracovní místo, zjistili jsme, že když máme být doma, musíme to mít doma hezké a útulné. V době, kdy bylo zakázáno i chodit ven jsme si přírodu stěhovali domů, alespoň prostřednictvím květin, dřevěné dekorace, přírodnin na stole a také jsme častěji kupovali nábytek ze dřeva.

Má to svůj důvod, dřevo je voňavý materiál, působí v interiéru uklidňujícím dojmem a i malé dřevěné dekorace, jako jsou dřevěné svícny, dřevěné lampičky, dřevěné vázy, dokáží zútulnit i ten nejindustriálnější interiér.

Hřejivé polštářky, plédy, roztomilé dekorace, které nám připomínají dětství, to je to, co v dnešní době opravdu potřebujeme. Po celém světě řádí pandemie a tak je důležité svůj domov vnímat jako oázu klidu, kam se vracíme za pohodlím, objetím a relaxací. Spousta lidí má psychické potíže, málokdo zvládá nejrůznější restrikce a opatření bez újmy. Každého to stresuje jiným způsobem, ale všichni máme jedno společné. Pokud se zachumláme do deky, přečteme si knihu, či si s rodinou zahrajeme deskovou hru, hned nám je lépe nejen na duši, ale i na těle.

Proto je tak oblíbený skandinávský hygge styl bydlení, který v sobě kloubí návrat k přírodě, květinám, přirozenému dennímu světlu a hlavně ke komfortnímu zařízení obydlí, jež láká k lenošení.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články