Jaká barva patří do kuchyně?

Redakce doporučuje

Jestli chcete vymalovat kuchyň, tak nemusíte zůstávat u nudné bílé barvy, naopak může velmi pěkně vypadat, když kuchyň rozzáříte nějakou barvou, když se toho nebudete bát a víte, jaká barva se do místnosti nejlépe hodí, tak nemůžete udělat nic špatně. Naopak barvy dokážou i kouzelné věci a říká se, že některé barvy podporují chuť, jiné prospívají trávení a podobně, tak jakou barvu má vaše kuchyň? 

Nejprve vyberte typ barvy

Mnohem důležitější, než samotný odstín barvy, jak to, jaký typ barvy si zvolíte. Můžete kuchyň vymalovat klasickou barvou, ale mnohem praktičtější jsou barvy, které lze omývat, neboť v kuchyni se může velmi jednoduše stát, že se vám něco rozlije anebo něco spadne a zašpiní stěnu, v takovém případě není nic lepšího, než stěnu otřít houbičkou a mít ji zase čistou. Omyvatelných barev je více druhů, některé jsou matné, takže na první pohled vypadají jako klasická výmalba, jiné jsou naopak lesklé, a tak působí jako by stěna byla potřena nějakým lakem. Nábytek do kuchyně by měl ladit s barvou.

Teplé odstíny 

Jestli přemýšlíte nad tím, jaká barva patří do kuchyně, pak byste měli vybírat mezi teplými odstíny. Podle psychologie barev je úplně nejlepší barvou do kuchyně zelená, protože tato barva podporu správné trávení a kromě toho vyvolává pocitu hladu, takže vždycky všechno dojíte. Ovšem záleží i na tom, jak máte kuchyň zařízenou, protože ne ke všemu se hodí zelená barva, pokud chcete poradit i s jinými odstíny, pak můžete zvolit žlutou, kterou nelze nic pokazit anebo oranžovou. Rozhodně není dobré, aby byly barvy příliš syté, naopak je lepší zvolit nějaké jemnější, pastelové odstíny. Zelená skvěle ladí se světlou barvou kuchyňské linky.

Malujeme netradičně

Myslete na to, že jednou otázkou je, jaká barva patří do kuchyně, ale hned se nabídne druhá a tou je způsob výmalby. Můžete tradičně vymalovat všechny čtyři stěny stejně a máte rychle hotovo, ale je to trochu nuda, hodí se to do takových kuchyní, kde máte výrazný zdobený nábytek, ale pokud máte nějakou velmi jednoduchou linku, pak byste ji měli oživit výmalbou a to lze mnoha způsoby. Jednak můžete některé stěny nechat bílé a některé mít barvené, stejně tak velmi pěkně vypadá, když jsou dvě stěny vymalované stejně a vedle nich jsou dvě, které mají jiný odstín, buďto mohou být světlejší anebo tmavší, stejně tak můžete stínovat každou stěnu. Můžete nechat i bílý pruh kdekoliv na barevné stěně a to klidně i šikmo, fantazii se meze nekladou, a pokud ji máte, můžete cokoliv.

Náš tip: Hledáte originální dekoraci do kuchyně, či jídelny? Pořiďte si sadu na malování podle čísel a vyrobte si ji vlastnoručně!

Které barvy raději ne?

Nejsou všechny barvy ideální, například nemůžete svou oblíbenou barvu použít do kuchyně, pokud se tam nehodí. Samozřejmě, že tam budete bydlet vy a vy si můžete sami vybrat, co v kuchyni chcete a nechcete, ale jsou barvy, které se tam vyloženě nehodí, jako je například černá nebo příliš tmavé a syté barvy. Ani hnědá, ani fialová nejsou kamarádky s kuchyní, ale pokud je máte rádi a myslíte si, že by se do vaší kuchyně hodila, tak si je tam dejte, protože je nejdůležitější, abyste se tam cítili dobře vy.

Na vymalování kuchyně existuje pár rad a tipů, protože správná výmalba může podpořit třeba vaši chuť nebo trávení. 


Jakou vybrat kuchyni? Hnědou, bílou či černou? Každý má nějaké preference a na Livli vám poradíme.


- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články