Není důležitý jen výběr kvalitních potravin, ale také jejich správné skladování. Bez správného skladování se může i ta nejkvalitnější potravina velmi rychle znehodnotit. Platí to i naopak, méně kvalitní umíme vhodným uložením prodloužit život.
Jak skladovat brambory?
Nízké teploty přeměňují škrob v bramborách na cukr, který může způsobit změnu zbarvení i chuti. Proto chladnička není vhodným místem pro jejich skladování. Kvalitu si lépe udrží v dobře větrané spíži mimo dosah slunečního záření. Nikdy je před uskladněním nemyjte a pokud je to možné, skladujte je v obalu z pytloviny nebo v proutěném koši.
Nakládané zelenině stačí skříň
I vy máte ve zvyku ještě neotevřenou sklenici nakládané zeleniny ukládat do chladničky? Není to nezbytné – tento prostor využijte lépe. Zavařeniny, které jsou dobře uzavřeny, postavte do skříně či regálu. Pokud však máte domácí kvašené okurky nebo jinou kvašenou zeleninu, té bude nejlépe v chladničce.
Jak skladovat sójovou omáčku?
Na etiketách láhví se sójovou omáčkou je obvykle uvedeno, že by měly být skladovány v chladu. Avšak v restaurace nechávají koření, včetně sójové omáčky na stolech po celý den. Kde je pravda? Vysoký obsah soli v omáčce znamená, že se může skladovat při pokojové teplotě, a to až šest měsíců. Takže nemusí jít nutně do chladu.

Rajčata nepatří do chladu
Teploty v chladničce poškozují membrány rajčat a způsobují jejich vodnatost a moučnatost. Skladování v chladničce také natrvalo utlumí jejich chuť. Nejlepší je skladovat rajčata na pultu nebo ve spíži „vzhůru nohama“.
Čerstvé měkké a tvrdé bylinky
S měkkými bylinkami – bazalka, koriandr, máta, petržel a kopr, zacházejte jako s kyticemi květů – stonky zastřihněte a vložte do sklenice se sladkou vodou. Tvrdé bylinky – rozmarýn, tymián, šalvěj a oregano zabalte do papírové utěrky a uložte ve vzduchotěsné nádobě do chladničky (do zásuvky na zeleninu).