Jakou klimatizaci vybrat

Redakce doporučuje

Teplo v místnostech není v letních dnech nic příjemného. K docílení optimálních teplot vám pomůže klimatizace. Jakou vybrat?

Mobilní klimatizace do bytu

Stojící mobilní klimatizace do bytuobvykle pracují naprogramovaným způsobem. Teplotní senzor měří klimatizovanou místnost a přenáší naměřenou hodnotu do řídicí jednotky v reálném čase. Podle nastavené hodnoty cílové teploty se v závislosti na výkonu zařízení automaticky vypočítá množství zbytečného tepla a potřebné množství chladného vzduchu, které musí být dodáno do místnosti.


Chcete se cítit příjemně i v parném létě? Vyzkoušejte ochlazovač vzduchu.


Přenosná a stacionární klimatizace

Stacionární klimatizacev celém domě je významná a taková instalace někdy převyšuje finanční kapacitu majitele domu. V tomto případě může být dobrým řešením mobilní přenosná klimatizace. Pohyblivé podlahové klimatizace jsou méně účinné než stacionární klimatizace, ale jsou snadno použitelné a relativně levné. Mini klimatizaci lze snadno přemístit do různých místností, podobně jako stojanový ventilátor.

Při výběru pokojové nebo kancelářské klimatizace je dobré vzít v úvahu následující faktory:

  • velikost klimatizované místnosti,
  • tepelná kapacita budovy
  • stupeň tepelné izolace stěn, stropů a oken
  • velikost prosklených ploch,
  • počet lidí doma

Typy přenosných klimatizací

Jednopotrubní monobloková klimatizace

Jednopotrubní monobloková klimatizace je nejjednodušší svého druhu a nejsnadněji se instaluje. Jak název „monoblok“ naznačuje, všechny komponenty jsou shromážděny v jednom krytu umístěném na válcích. Přechod z jedné místnosti do druhé je snadný, vyžaduje však odvod horkého vzduchu ven.

Dvojitá trubková monobloková klimatizace

Na rozdíl od předchozí klimatizace má tento typ dvě potrubí: jedna slouží k přívodu čerstvého vzduchu zvenčí a druhá k odvádění horkého vzduchu z místnosti. Toto řešení umožňuje výměnu vzduchu vyfukováním ochlazeného proudu bez ovlivnění tlaku v bytě (netvoří se podtlak, jako v prvním případě). Zvyšuje se účinnost klimatizace a zvyšuje se energetická účinnost.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články