Finské sauny: Intenzivní relax v pohodlí vašeho domova

Redakce doporučuje

Finské sauny jsou velmi oblíbené, když přijde na saunování. Jedná se o typický model suché sauny, kde vzduch dosahuje teploty až 90 °C. Proces saunování se samozřejmě neobejde ani bez ochlazení ve studené vodě. Vyberte si tu pravou saunu do svého domova.

Saunování

Finské sauny jsou perfektním místem pro odpočinek. Právě saunování vám totiž pomůže uvolnit tělo i mysl, navíc podpoříte i své zdraví. Je třeba věnovat pozornost průběhu saunování, to je totiž rozděleno na cykly. Standardně probíhají tři cykly, přičemž jeden je vždy tvořen pobytem v sauně, a následně je třeba tělo ochladit ve sprše či bazénu. Doporučuje se zhruba deset až patnáct minut v sauně, poté ochlazení. Tento cyklus byste celkem měli zopakovat třikrát.

Výběr vhodné sauny

Saunování si nejlépe užijete u sebe doma, kde vás nikdo nebude rušit a vy si tak užijete soukromí. Nabídka finských saun je široká, vybírat můžete například podle kapacity. Ta se mnohdy rozděluje na dvě až pět osob. Samozřejmostí je použití kvalitního dřeva, které je doplněno bezpečnostním sklem. O příjemnou atmosféru se pak postará intimní osvětlení. Během pouhých dvaceti minut je sauna nahřátá a připravená.

Příslušenství

Aby byl prožitek opravdu jedinečný, vyplatí se investovat do různého příslušenství. Nezbytností jsou samozřejmě kvalitní saunová kamna, díky kterým dosáhnete v sauně kýžené teploty. Ovšem saunování si můžete ještě vylepšit. A to například díky lávovým kamenům a vědru s naběračkou. Stačí přidat vodu, třeba s bylinkami, a polít nahřáté lávové kameny. Vzduch v sauně se ihned stane příjemnější. Oblíbenými doplňky jsou také kilty, saunové čepice a podobně.

Saunování nabízí mnoho výhod, pro naše tělo i mysl. Můžete si odpočinout od každodenních starostí a užít si chvilku klidu v soukromé sauně.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články