Chcete zhubnout z obličeje? Dá se to vůbec? Pomoci mohou tyto tipy

Redakce doporučuje

I vám se zdá, že se vám za poslední období nějak „nalila“ tvář? Přibírání v obličeji trápí daleko více lidí, než si myslíte. Co může být na vině a jak z ní zhubnout?

Soustřeďte se na stravu, alkohol i pohyb, vyzkoušejte tyto metody
Hubnutí je samo o sobě výzvou, nemluvě o hubnutí z konkrétní oblasti těla. Tuk, zda otok obličeje bývá frustrujícím problémem. Naštěstí existuje několik tipů, které vám pomohou zvýšit spalování tuků a zeštíhlit tvář – a nejsou to jen optické finty. Vyzkoušejte tyto metody:

Cvičte obličejovou gymnastiku
Obličejové cvičení pomáhají proti stárnutí, zlepšují svalový tonus a pružnost pleti. Oblíbené jsou zejména jednoduché cviky, které spočívají v nafouknutí líc a protlačování vzduchu ze strany na stranu, úsměv při zaťatých zubech, svírání rtů. Pokud chceme vidět efekt, měli bychom cvičit dvakrát denně po dobu 8 týdnů.

Přidejte do své rutiny kardio
Nadbytečný tuk v obličeji je často výsledkem nadměrného množství tělesného tuku. To znamená, že když snížíte množství celkového tělesného tuku, ubude tuk iz obličeje. Nejlepší aktivitou pro tento účel je kardio nebo aerobní cvičení.

FOTOGALERIE
Švihadlo je super pomůcka na cvičení
Zdroj: iStockphoto
Optimálně byste měli každý týden absolvovat 150 – 300 minut mírného až intenzivního cvičení, což znamená přibližně 20 – 40 minut kardia denně. Můžete sem zahrnout jakýkoli druh fyzické aktivity, která zvyšuje váš srdeční rytmus (běh, tanec, chůze, kolo a plavání). Takový trénink podporuje spalování tuků a zvyšuje jejich odbourávání.

Pijte více vody
Čistá voda je důležitá pro vaše celkové zdraví, ještě více však, pokud se potřebujete zbavit tuku na obličeji. Pravidelné pití vody zvyšuje pocit sytosti a podporuje hubnutí.

Jeden výzkum naznačuje, že pitná voda může dočasně zvýšit metabolismus. A samozřejmě rychlejší metabolismus znamená větší množství spálených kalorií. Navíc pravidelné pití vody snižuje zadržování tekutin, a tak zabraňuje otoku obličeje.

omezte alkohol
Nadměrné pití alkoholu vede k hromadění zbytečného tuku a také způsobuje zadržování vody, což se projeví i otokem v obličeji. Alkohol má vysoký obsah kalorií, ale nízký obsah živin, proto se z něj snadno přibírá. Ženy by neměly vypít více než jeden alkoholický drink denně. Oteklý obličej může být i výsledkem proflámované noci.

Zredukujte rafinované sacharidy
Pokud jste to ještě neudělali, je nejvyšší část vyhýbat se jednoduchým sacharidům. Rafinované sacharidy jako sušenky, krekry, bílé těstoviny a bílé pečivo jsou častými viníky přibírání na váze a zvýšeného ukládání tuků. Tyto sacharidy prošly intenzivním zpracováním a byly zbaveny prospěšných živin a vlákniny. Kromě cukru a kalorií jim nezůstalo téměř nic. Jelikož obsahují velmi málo vlákniny, rychle je strávíte, což vyvolá prudký nárůst hladiny cukru v krvi a zvýší riziko přejídání.

Když nahradíte bílé pečivo celozrnným, může se to pozitivně projevit i na vaší tváři.

Změňte váš spánkový režim
Dostatek spánku sehrává při hubnutí z obličeje důležitou roli. Krátký nebo nekvalitní spánek způsobuje zvýšení hladiny kortizolu, stresového hormonu, který často souvisí s přibíráním. Studie prokázaly, že vysoká hladina kortizolu může zvýšit chuť k jídlu a pozměnit metabolismus, což vede ke zvýšenému ukládání tuků. Takže, pokud si dopřejete více spánku, snadněji se vám budou shazovat kila.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články