Vlastní koupání ve svém za jediný den

Redakce doporučuje

Hledáte rychlou a snadnou cestu k vlastnímu koupání? Láká Vás průzračná hladina křišťálově čisté vody, radost Vašich nejbližších, lákavé osvěžení i nekonečné vodní radovánky v příjemném soukromí vlastní zahrady. Přesně to si můžete užívat během léta, aniž jste utráceli peníze. Letní prázdniny se blíží a tak téma koupání ve vlastním bazénu a pokud možno s nejrychlejší instalací je velmi aktuální. Ale jak si dobře vybrat?

Jde to celkem jednoduše. Než se vydáte do obchodu, dobře si rozmyslete, komu by měl bazén nejčastěji sloužit (malá či rozvětvená rodina, děti, senioři), kde bude umístěn a kolik jste ochotni investovat.

Jak nakupovat?

Jednu z nejdůležitějších rolí bude hrát pravděpodobně cena. Bazén můžete pořídit již za několik stovek eur až do několika tisíc – to už se ale jedná o luxusní kopané bazény. Co se týče výběru konkrétního typu, je moudré dát na radu odborníků, kteří se na realizaci bazénů dlouhodobě specializují a mají tedy bohaté zkušenosti – a u takových si bazén i koupit. Co všechno nabízí trh v kategorii bazénů s rychlou instalací?

Rychle a levně

Na běžné letní osvěžení postačí nadzemní gumové bazény Swing s nafukovacími prstenci nebo s rámovou konstrukcí, které se dají pořídit i v oválné verzi. Jejich předností je nízká pořizovací cena a hlavně velmi jednoduchá a rychlá instalace. Přesto jde o nejnižší kategorii ve světě bazénů, je možné si už i při nich dopřát jistý komfort. A to díky posledním novinkám, jako je speciálně vyvinuta písková filtrace, dávkovač chloru nebo ohřívání vody. Je možné jimi vybavit i starší a už provozované bazény.

Bazén na zahradě koupání
Nafukovací bazén Swing Splash Ratan. Zdroj: Mountfield

Nafukovací bazény Swing jsou nejjednodušší ze všech bazénů. Svou konstrukcí umožňují bazén v okamžiku potřeby připravit na koupání do několika minut a později podle vůle opět sbalit a odložit. Potřebujete bazén přestěhovat třeba na jediný víkend někam jinam? „U bazénů SWING to není žádný problém. Kdykoliv je totiž jednoduše vypustíte pomocí zabudovaného výpustného ventilu. Bazény SWING jsou navíc absolutně bezpečné díky pružnému materiálu, který je však zároveň velmi odolný proti mechanickému poškození, „říká Radek Hanzlík, produktový manažer Mountfieldu.

Rámový bazén s lidmi na zahradě
Rámový bazén Swing Frame Ratan. Zdroj: Mountfield

Rámové bazény jsou vhodné pro ty, kteří hledají jednoduché řešení na letní koupání. Na složení nepotřebujete žádné nářadí, jedinou podmínkou je rovná podkladová plocha. Potřebujete bazén přestěhovat někam jinam? Žádný problém. Kdykoliv ho jednoduše vypustíte pomocí zabudovaného výpustného ventilu a rozložíte. Unikátní kovový rám se spolehlivou antikorozní úpravou poskytuje bazénu vysokou pevnost a stabilitu. V nabídce jsou tak ve standardním modrém provedení, tak i v elegantním provedení se vzorem stone či ratan.

S možností zapuštění

Atraktivnějším variantou jsou bazény Azuro Vario. Dají se postavit na povrchu, ale oblíbenější je jejich částečné nebo úplné zapuštění do země. Jako jediné na zdejším trhu mají takovou výhodu, že je možné je instalovat i na svažitém pozemku a jedná se o český výrobek. „Řada Azuro Vario nabízí 12 modelových variant s kruhovým nebo oválným tvarem a v různém designovém provedení. I rozměry jsou volitelné a vybírat můžete z kruhového bazénu s průměrem až 5,5 metru nebo s oválným variantou s délkou až 7,3 metru. A to už je kromě vodních her celé rodiny i pěkný prostor pro plavce. Další podstatnou výhodou těchto bazénů je i dlouhá životnost jejich stěny z hluboce tažného plechu s vysokou antikorozní ochranou. Poskytovaná je prodloužená záruka až 7 let jako potvrzení kvality použitého materiálu a jeho precizní zpracování, „vysvětluje Radek Hanzlík, produktový manažer Mountfieldu.

Zapuštěný bazén koupání lehátko
Azuro Vario V1. Zdroj: Mountfield

A nejde jen o kvalitu. Bazén překvapí kromě funkčnosti i praktickými vychytávkami a možností dokonale ladit se svým okolím s celkovou koncepcí zahrady. Právě proto můžete volit vnější dekor stěny se vzhledem dřeva nebo kamene i design vnitřní fólie, a to hned ze čtyř vzorů, což ocení každý s citem pro detail a estetiku. Na závěr je třeba zmínit i možnost doplnění bazénů o výbavu, která je běžná u luxusních bazénech, tzn. například tepelné čerpadlo, závěsný protiproud či automatický vysavač.

Užitečné rady

Ideální místo pro bazén je plocha, kterou nestíní žádné stromy ani okolní domy a přitom je skrytá před kolemjdoucími sousedy.
Pokud nemáte jinou možnost a musíte umístit bazén u plotu do ulice, vyřešte problém například vysazením živého plotu, poskytne vám dostatečné soukromí.
Pokud máte u domu venkovní terasu, může být vhodné s ní propojit i bazén. Vznikne tak zajímavá a ucelená odpočinková zóna.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články