Skořicové pochoutky, které voní Vánocemi. Inspirujte se vynikajícími dobrotami na sladce i na slano

Redakce doporučuje

Omamná vůně skořice se automaticky pojí s Vánocemi. Samozřejmě, že na to, abychom si ji vychutnali, nemusíme čekat až na sváteční dny. Skořice je oblíbená i díky zdravotnímu potenciálu – působí protizánětlivě, antibioticky, zahřívá a urychluje trávení. Kromě běžných sladkých receptů typu skořicových vosích hnízd, existuje mnoho způsobů, jak ji při pečení a vaření použít. A nejen na sladce. Vyzkoušejte některý z našich receptů.

Medově-skořicové role s ořechy

Potřebujete

2 šálky mletých vlašských ořechů, opražených nasucho
¼ šálku cukru
2 čajové lžičky mleté ​​skořice
1 balení listového těsta
½ šálku rozpuštěného másla
Na sirup

½ šálku medu
½ šálku cukru
½ šálku vody
1 lžíce citrónové šťávy
Předehřejte troubu na 180 °C. Smíchejte vlašské ořechy, cukr a skořici. Listové těsto rozdělte na dvanáct stejných plátů a je-li třeba, vyválejte. Jeden plát položte na voskovaný papír, potřete ho máslem. Navrch položte druhý plát a také ho potřete máslem. (Cěsto, se kterým aktuálně nepracujete, nechte přikryté vlhkou utěrkou, abyste zabránili vyschnutí.)

Horní plát posypte směsí vlašských ořechů. Pláty pomocí voskovaného papíru pevně srolujte do rolády a papír při rolování odstraňte. Nakrájejte rolku na 4 menší části a přeneste je na vymazaný hlubší plech. Opakujte se zbylým těstem a směsí vlašských ořechů. Pečte do světle hněda, 14 – 16 minut. Potom nechte vychladnout v plechu na mřížce. Mezitím v malém hrnci smíchejte všechny ingredience na sirup. Přiveďte je k varu. Snižte teplotu a duste 5 minut. Chlaďte 10 minut. Skořicové role pokapejte sirupem, posypte zbylou ořechovou směsí a podávejte.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články