Jak si vyrobit rychlý vánoční věnec na dveře v přírodním stylu

Redakce doporučuje

Už jste si někdy sami uvázali vánoční věnec? Na tento krásný a jednoduchý DIY nápad potřebujete jen pár materiálů a trochu času. S naším návodem se vám věnec určitě povede.

Výroba vánočních ozdob je v tomto období skvělá zábava pro celou rodinu. A především, vlastnoručně uvázat vánoční věnec na dveře je krásný projekt, který je velmi zábavný. Výsledek nejen skvěle vypadá, ale také nádherně voní. Na celý návrh a vázání věnce je třeba si nechat trochu času – u šálku svařeného vína či punče je však ruční práce opravdu skvělá příležitost k vánoční náladě.

Nevíte, jak před Vánocemi vyzdobit dvůr? Vyzkoušejte si vytvořit vánoční vesničku z palety

K jeho výrobě můžete použít celou řadu různých materiálů. Jedlové a tisové větvičky, cesmínu, břečťan, velmi oblíbený eukalyptus, větvičky modřínu či koblihy. Celý věnec můžete uvázat třeba iz větviček tují či cypřišů, na kterých velmi pěkně vynikají jejich drobné koblihy. Tyto větvičky navíc vydrží minimálně jeden, ne-li dva měsíce a nepotřebují téměř žádné jehličí – takže takový zelený základ je ideální pro vánoční ozdoby. Dále k výrobě věnce budete potřebovat pevný aranžérský drát, zahradnické nůžky, prázdný slaměný věnec, větvičky eukalyptusu, případně menší světelný řetěz.

Větve na věnec uvazujte postupně. Ideální pokud si nejprve zhotovíte z menších větviček malé vázanky. Do nich můžete zakomponovat břečťan nebo jiné přírodní materiály. Potom je postupně uvazujte na slaměný věneček v jednom směru větvičkami a listy směřujícími mírně ven z kruhu vždy tak, aby nová vrstva vázanky přesahovala tu předchozí vždy o polovinu. Takto vám na kruhu nezůstanou žádné mezery. Zelené větvičky klidně obměňujte a dbejte na to, aby na konci nebylo vidět drátek.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články